Google+

آموزش لینوکس و امنیت

مرجع آموزش لینوکس و امنیت پارسی

آموزش لینوکس و امنیت

مرجع آموزش لینوکس و امنیت پارسی


افشاگری های ادوارد اسنودن باعث شد تا در دنیا سرویس های مختلفی به سمت امنیت بیشتر پیش بروند که این امر با مخالفت سازمان های مختلفی مانند NSA مواجه شد که برای مثال می توان به تعطیلی سرویس Lavabit که یک سرویس دهنده ایمیل رمز نگاری شده بود اشاره کرد.

در پاسخ به این اقدامات یک سری از توسعه دهندگان مرکز تحقیقات هسته ای اروپا (CERN) یک سرویس ایمیل جدید را ارایه کرده اند که ایمیل ها را در سیستم های کاربران رمز نگاری کرده و سپس عملیات ارسال به سرور ها را انجام می دهد. این سرویس توسط دانشمندان مراکز دانشگاهی MIT, Harvard و مرکز تحقیقات CERN طراحی شده است و به کاربران یک سرویس فوق محرمانه ارایه می دهد.

این سرویس ایمیل حتی دارای سیستم "self destruct" یا نابودی خود به خود نیز می باشد که شما را قادر می سازد تاایمیل های خود را در زمانی مشخص نابود کنید. از دیگر خصوصیات این سرویس میتوان به جدایی اطلاعات رمز نگاری شده و کلید رمز نگاری و همجنین قرارگیری سرور های آن در کشور سوییس اشاره نمود که آن را از شر دادگاه های آمریکا و "بقیه!!" در امان نگه می دارد و حتی در صورت ارایه حکم از دادگاه های سوییس نیز تمامی اطلاعات رمز نگاری شده می باشند و امکان بدس آوردن متن ایمیل ها وجود نخواهد داشت.

در حال حاضر این سرویس به صورت بتا و رایگان ارایه شده و نرم افزار های آندروید و ios آن نیز تا پایان تابستان ارایه می شوند. و در پایان اینکه به دلیل رمز شدن ایمیل ها از شر تبلیغات گوگل نیز در ایمیلتان در امانید.

نظر شما درباره این سرویس چیست؟ آیا در ایران فیلتر می شود؟!! اما تجربه من : "در دنیای سایبر هیچگاه به هیچ چیز اعتماد نکنید"


https://protonmail.ch

نظرات (۴)

خیل خوشهالم که دوباره برگشتی آقا مهندس ان شاء الله که کارای شرکت خوب پیش بره
پیروز و موفق باشی .....
سلام مهندسی
ثبت نام کردم فقط میگه یوز شما رزور شده
این قضیش چی ؟
پاسخ:
به خاطر حجم زیاد درخواست مردم سروراش اورلود شده یه مقدار صبر کنید براتون دعوتنامه میاد
سلام
مهندس
دعوتنامه نرسید .
...
دوستان کسی هست که ثبت نام کرده باشه دعوت نامه براش آمده باشه
پاسخ:
نه متاسفانه :( ظاهرا خیلی تعداد درخواستا زیاده
اگر دعوتنامه برای کسی ارسال شد و قابلیت ارسال دعوتنامه را به افراد دیگه داشت اطلاع رسانی کنید
پاسخ:
نه باید منتظر بمونین تا بیاد
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی